Bonding Arena®'ya Hoş Geldiniz

Uygulama Mühendisliği ve Ürün Tasarımı için 360° İnovasyon

Yeni fikirlerin alana ihtiyacı vardır.

2016 yılında, Neuwied TEC-Center içerisinde 300m²'lik alana kurulan Lohmann Bonding Arena®, istenenden fazlasını sunuyor. En son teknoloji ile donatılmış benzersiz uygulama laboratuvarı, uygulama mühendisliği, iş geliştirme ve ürün yönetimi gibi pazarla ilgili tüm departmanlar için esnek bir çalışma alanı sağlıyor, ayrıca çalışanlar ve ziyaretçiler için bir eğitim merkezi olarak kullanılıyor.

Her şeyden önce Bonding Arena® müşterilerimizle bir araya gelebileceğimiz bir yerdir.

Hangi konuda yapıştırma zorluğu çektiğiniz önemli değil: Bonding Arena®'da ihtiyacınıza yönelik çözümü hemen bulabiliriz. Böylelikle, yalnızca Lohmann'ın tüm değer zincirini deneyimlemekle kalmaz, aynı zamanda Bonding Engineers'in "Smart Bonding Approach" u da deneyimlenebilir: "Smarttester", "Baskı simülatörü" veya "3D mikroskop" gibi çeşitli istasyonlarda sürecinize özel sonuç bulunana kadar yapıştırma için gereksinimler test edilebilir.


  Bonding_Arena_Peter_Harendt2.jpg  
"Benim için Bonding Arena, müşteri ile birlikte yapıştırma çözümleri üzerinde çalıştığımız yerdir. Önceki müşteri ziyaretlerimizden öğrendik ki; müşterilerimizin başka yollar aramaktansa yapıştırma konusunda bize gelmeleri daha hızlı ve daha maliyet odaklı.

Çünkü:

  • Elimizde mevcut ürün portföyümüzden bir seçim var.
  • Yüzeyleri yapışma kabiliyetleri açısından anında inceleyebilir.
  • Bunun için uygun ön işlemi seçip ve uygulayabilir.
  • Müşterinin yapıştırma işlemi için araçları seçip test edebilir.
  • Akıllı test cihazımızla, bağlı bileşeni mekanik mukavemet açısından test edebiliriz.

Bu bizim paket hizmet anlayışımızdır. Böylece müşteri; değer zincirimizi anlar, yapıştırıcıyı tanır ve yapıştırıcıya güvenir. "

Peter Harendt

Head of Technical Marketing


Bonding Arena® Trailer
Bonding Arena®'mızda çeşitli yapıştırma uygulamaları için çok sayıda test olanağı sunuyoruz. Kendiniz görün ve genel bir fikir edinin.

Bonding Arena® #10 Laminasyon

Laminasyon, numune amaçlı prototip üretimi için Yapıştırma Mühendislerine esneklik sağlar: Toplam kalınlığı 10 mm'ye kadar iki malzeme rulo üzerinde lamine edilebilir. Bu aynı zamanda ısıyla etkinleşen yapışkan bantlar için de kullanılabilir. Uygulama Mühendisimiz Gerd Rottmann'dan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Lohmann'da bir prototipleme neye benzeyebilir? Mevcut uygulama durumunda, laminasyon hakkında bilmeye değer her şeyi ve çeşitli endüstrilerdeki uygulamalar için sunduğu avantajları deneyimleyebilirsiniz.

 Application Case_Laminator_tr.pdf 


Bonding Arena® # 9: Pnömatik Pres

Yapıştırma Mühendisleri, müşteriler için laminer bağların prototiplerini ve test örneklerini üretmek için bir pnömatik pres kullanır. 250 °C'ye kadar ve 8 bar'a kadar temas basıncı ile tüm alt tabaka türleri burada birleştirilebilir. Uygulama Mühendisi Stephan Klein videoda daha fazlasını açıklıyor!


Bonding Arena® # 8: IR ısıtma tesisi

Gerçek yapıştırma işleminden önce, yapıştırılacak yüzeyin hazırlanması, yüzey gerilimi açısından yararlı olabilir. Kızılötesi radyatörümüzle, laminasyon veya prese yapıştırılmadan önce DIN A3 boyutuna kadar çeşitli malzemeleri ısıtabiliriz. Uygulama Mühendisi Werner Barth'dan daha fazla bilgi edinin.


Bonding Arena® # 7: İndüksiyon Jeneratörü

Özellikle SBF (Structural Bonding Films) serisinden reaktif yapışkan çözümlerimiz, 100 °C civarındaki sıcaklıklarda tam yapışma mukavemetine ulaşır. Bunu, Bonding Arena®'daki başka bir istasyonda kolay ve hızlı bir şekilde indüksiyon jeneratörümüz ile başarabiliriz. Uygulama Mühendisi Wolfgang Schäfer bunu size video aracılığıyla tanıtacaktır.

Yapıştırma Mühendisleri, müşterilerinin özel yapıştırıcı zorluklarına dahil olduklarında, süreçle birlikte düşünürler - "Smart Bonding Approach"a sadık kalırlar. Bu aynı zamanda yüzeylerin ve yapıştırıcıların, ısı uygulanarak optimum ön işlemden geçirilmesini de içerir. Uygulama örneğimizde, Bonding Arena® iki ısıtma istasyonunun uygulamalarınız için sunduğu avantajları öğrenin.

Bonding Arena® #5 & #6: FlexoLAB

Bonding Arena® içerisinde özel olarak flekso baskı endüstrisine ayrılmış özel bir alan olan FlexoLAB'ımıza hoş geldiniz. Müşterilerimiz için mümkün olan en iyi baskı sonuçlarını sağlamak için, klişe montaj bantlarımızı baskı simülatörümüzde - iklimsel bir odada - mekanik gerilimlere maruz bırakıyoruz. Ek olarak klişe montaj makinasına gidiyoruz. Burada, yapışkan bantların ve baskı plakalarının kovana doğru montajı test edilir, optimize edilir ve sergilenir.

Uygulama Mühendisi Timo Elzer sizi her iki istasyonla tanıştıracak.

  Application Case_Print Simulator_tr.pdf 


Bonding Arena® #4: Smarttester

Bonding Arena®, yüklerin simülasyonu için bir test alanı ile donatılmıştır. Müşteriye özel, uygulamaya yönelik, akıllı: Burada, "Smarttester" cihazının yardımıyla, yapışkanlarımızı sızdırmazlık testlerinden dinamik darbeli yüklere kadar çok çeşitli yüklere maruz bırakıyoruz. Peter Harendt size videoda bazı yaygın deneyler gösteriyor.

Medikal teknoloji alanındaki yapıştırıcı çözümleri özellikle zorlu test prosedürlerinden geçmek zorundadır. Bir giyilebilir cihazın optimum yapışma gücünü ve cilt dostu olduğunu garanti etmek için, Yapıştırma Mühendislerimiz mevcut uygulama durumunda tamamen yeni, "Smart" test yöntemleri geliştiriyorlar. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz:

  


Bonding Arena® # 3: 3D Mikroskop

Emin olmak istiyoruz: Bonding Arena®'mızdaki 3D mikroskopla, çok çeşitli malzemeleri büyütebilir ve ölçebiliriz - ve böylece, örneğin, müşterinin yüzeylerini en iyi şekilde ıslatmak için ne kadar yapıştırıcıya ihtiyacımız olduğunu belirleyebiliriz. Peter Harendt sizi video serimizdeki üçüncü istasyonla tanıştırıyor.

Bu sefer uygulamamızın hedefi yüksek. Müşterilerimiz için çatının içinde ve dışında yapıştırmaya uygun evrensel bir çözüm geliştirmek için, endüstrinin standart inşaat folyolarına ve membranlarına yakından bakıyoruz. Bantımızın hangi talepleri karşılaması gerekiyor? Daha fazlasını bulabilirsiniz:

 Application Case_ 3D Microscope_tr.pdf 


Bonding Arena® # 2: Corona Ön İşlem

Bazı malzemelerin yapıştırılması diğerlerinden daha zordur. Bu nedenle Bonding Arena®'mızda özellikle yüzey ön işlemleri için özel bir yer ayırdık. Bu videoda, Yapıştırma Mühendisi Peter Wiedemann size sağlayabileceğimiz olanakları gösterecek.

Tüm yüzeylerin herhangi bir yapıştırma çözümüyle yapıştırılması kolay değildir. Özellikle plastikler ve çok katmanlı uygulamalar, korona ön işleminin çözebileceği zorluklar olabilir. Uygulamamız, aynı derecede akıllı bir yapıştırma çözümü ile tamamlayabildiğimiz akıllı bir bulaşık makinesinin etrafında dönüyor. Buradan indirebilirsiniz:

 Application Case_Corona Pre-treament_tr.pdf 


Bonding Arena® # 1: İş İstasyonu

İstasyonumuza hoş geldiniz! Burada, geniş bir yelpazede standart ürünlerimizi, size özel yapıştırma talebine hazırlıklı olmak için hazır bulunduruyoruz. Birlikte, yapıştırılacak yüzeyiniz için bir ön seçim yapalım veya sizin için özelleştirilmiş bir çözüm geliştirelim. Merak ettiniz mi? Uygulama Mühendisi Simone Wierschem ile istasyonda tanışın ve operasyonlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin. Videonun keyfini çıkarın!

Mükemmel yapıştırma çözümüne giden yolda başlangıç ​​noktası nedir? Lütfen ilk heyecan verici uygulamamızı buradan indirin ve otomotiv endüstrisindeki somut bir uygulama için karmaşık yeni boyalara bile uyumlu yüksek performanslı bir "Die-Cut"ı nasıl geliştirdiğimizi öğrenin.

  Application Case_Workstation_tr.pdf 


Bonding Arena®'da Sanal Tur

Test laboratuvarımıza bir göz atmak ve imkanlarımız hakkında izlenim edinmek ister misiniz? Sanal Bonding Arena®'mızı ziyaret etmek için lütfen aşağıdaki resme tıklayın!

Bizi ziyaret etmek istiyorsanız, lütfen iletişim formu aracılığıyla doğrudan uzmanlarımızla iletişime geçin.