Reaktif yapışkan filmler sayesinde akıllı prosesler ve dayanıklı tekstil yapıştırma

Esnek ve güçlü

Tekstil ürünlerinin ve tekstil bazlı malzemelerin çeşitliliği ve çokluğu, modern tekstil endüstrisinin yenilikçi kapasitesi kadar yüksektir. Tekstil birleştirme işlemlerinde ve esnek malzeme kombinasyonlarında yeni ve artan talepler bu gelişmenin sadece bir kısmı. DuploTEC® SBF ile “Bonding Engineers” modern tekstil tasarımlarının birleştirme zorluklarını yönetmek için ideal teknolojiler sunuyor. Özel ve fonksiyonel çözümler üretmenin yanı sıra dayanıklı ve güçlü tekstil bağlantıları gerçekleştirmek mümkündür.

Sıcaklığa dayanıklı tekstil kompozitleri veya tekstillerin diğer malzemelerle kombinasyonları akıllı ve güvenilir bir şekilde yürütebilir. Lohmann’ın reaktif yapışkan filmleri, karmaşık ve zaman alan dikiş işlemlerinden kaçınma veya akıllı bir yapışmada güvenilir tekstil kaplamaları oluşturma imkanı sunar. Farklı branşlarda ve sektörlerde uzun yıllara dayanan deneyim, mühendislerimizin müşterileri uygulamalarını kapsamlı bir şekilde desteklemesini sağlar. Tekstil kalıp kesimlerinin hızlı işlenmesi veya önceden uygulanan yapışkan bileşenlerin verimli, yenilikçi, akıllı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. 

Tekstil takviyeleri, eşsiz tekstil özelliklerinin avantajlarını ve uygulaması kolay bir işlemi mükemmel bir şekilde birleştirir. DuploTEC SBF hafif, fonksiyonel ve sağlam tekstil takviye yapılarının oluşturulmasına olanak tanıyan bir teknolojidir. Tasarıma özgü ve kişiye özel kalıp kesim geometrileri, yüksek performanslı tekstil sistemleri oluşturmak için olağanüstü özgürlük ve yapışma performansı sağlar.

Örnek: OP-Kumaş cerrahi örtü takviyesi

 • DuploTEC® SBF (Poliüretan) çapraz bağlama özellikleri sağlar ve bu nedenle hastane koşulları altında sık yıkama ve sterilizasyon döngüleri ile başa çıkacak kadar sağlamdır.
 • Yapıştırıcı kuruduktan sonra bile esnek ve elastik kaldığı için laminatın tekstil karakterini dayanıklı bir şekilde korur.
 • DuploTEC® SBF ile yapıştırma sayesinde delikler ve dikişler önlenir.
 • DuploTEC® SBF yapışkan film ile tek tek kalıp kesim geometrileri ve hatta ön laminasyonlar mümkündür.

Mükemmel yüzey görünümleri ve A sınıfı yüzey kaplamaları üretme talebi, uzun ve zorlu taşlama ve parlatma işlemlerini gerektirir. Sağlam ve güvenilir taşlama ve polisaj maddeleri olmadan, bu mümkün değildir. DuploTEC® SBF, dayanıklı ve aynı zamanda kalıcı ve dayanıklı yapıştırıcı özellikleri nedeniyle kolay ve uygun maliyetli taşlama ve polisaj malzemeleri için temel oluşturur.

Örnek: Polisaj pedleri

 • SBF yapışkan film ile farklı tekstil tabakaları kolay ve temiz bir şekilde birleştirilebilir (sızdırma olmaz).
 • DuploTEC® SBF yapışkan filmlerinin reaktif doğası, agresif aşınma ortamına dayanabilen dayanıklı ve dirençli bir tekstil birleşimi oluşturur

Örnek: Zımpara kayışlarının birleştirmesi

 • Reaktif yapışkan filmin hızlı sertleştirme mekanizması, bağlı parçaların (örnek: dönüştürme, dilme) hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar.
 • DuploTEC® SBF, çapraz bağlanan sıvı yapıştırma sistemi ile aynı kayma dayanımlarına sahiptir ve bu nedenle en yük

Yalnızca çok katmanlı yapılar, modern malzemeler için farklı gereksinimleri güvenle karşılayabilir.Tekstil ürünleri "doğal olarak" en iyi koşulları sunar ve çok yönlü bir şekilde istenen gereksinimlere uyarlanabilir. DuploTEC® SBF (poliüretan) ile bağlanmış bir tekstil bileşiği, farklı tekstil malzemelerinin kombinasyonuna izin verir ve spesifik karakteristiklerini korur. Ek olarak, kullanılan reaktif yapışkan film seçilerek fonksiyonlar ve özellikler ayarlanabilir ve optimize edilebilir.

Aramid kumaş ile laminasyon

 • Yapıştırıcı sistemin optimum yapışması ve yapışma uyumu sayesinde en yüksek soyma mukavemeti.
 • Rulodan ruloya kolay prosesler veya sıcak presleme ile laminasyon mümkündür.
 • DuploTEC® SBF (Poliüretan) yapışkan filmin düşük çapraz bağlanma sıcaklıkla
Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

O zaman bizimle iletişime geçin. Yardım etmekten memnuniyet duymak istiyoruz.