Reaktif yapışkan filmli akıllı süreçler ve dayanıklı tekstil yapıştırıcılar

Esnek ve sağlam

Tekstillerin ve tekstil bazlı malzemelerin çeşitliliği ve çokluğu, modern tekstil endüstrisinin yenilikçi kapasitesi kadar yüksektir. Tekstil birleştirme işlemlerinde ve esnek malzeme kombinasyonlarında yeni ve artan talepler bu gelişmenin sadece bir kısmı. DuploTEC SBF ile “Bonding Engineers” modern tekstil tasarımlarının bonding zorluklarını yönetmek için ideal teknolojiler sunuyor. Özel ve fonksiyonel çözümler üretmenin yanı sıra dayanıklı ve güçlü tekstil bağlantılarını gerçekleştirmek mümkündür.

Sıcaklığa dayanıklı tekstil kompozitleri veya tekstillerin diğer malzemelerle kombinasyonları akıllı ve güvenilir bir şekilde yürütebilir. Lohmann’ın reaktif yapışkan filmleri, karmaşık ve zaman alan dikiş işlemlerinden kaçınma veya akıllı bir yapışmada güvenilir tekstil laminatlar oluşturma imkanı sunar.Farklı branşlarda ve sektörlerde uzun yıllara dayanan deneyim, mühendislerimizin müşterileri uygulamalarla ilgili olarak kapsamlı bir şekilde desteklemesini sağlar. Tekstil kalıp kesimlerinin hızlı işlenmesi veya önceden uygulanan yapışkan bileşenlerin verimli, yenilikçi, akıllı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Bölgesel tekstil takviyeleri her zaman düşük uygulama maliyetlerinin avantajları ve tekstil özelliklerinin optimum kullanımının birleştirilmesi gerektiğinde kullanılır. DuploTEC SBF, tasarımına uygun damgalama parçası geometrileri ile hafif ve sağlam donatı yapıları oluşturma imkanı sunar.

Örnek: Kumaş Takviyesi

 • DuploTEC SBF (poliüretan), gizli çapraz bağlama potansiyeli nedeniyle tekrarlanan temizleme ve sterilizasyon işlemlerine dayanacak kadar sağlamdır
 • Yapışkan ek yerinin kalıcı elastik ve esnek davranışıyla laminasyonun tekstil karakteri korunur
 • DuploTEC SBF ile yapıştırma sayesinde delikler ve dikişler önlenir
 • Bireysel damgalı parça geometrilerinin uygulanması kolaydır. Özelleştirilmiş tekstilin yapışkan film ile önceden takılması müşteriye özel bir genel çözüm sunar.

Yüzey kalitesi ve bileşenlerin ve teknik ürünlerin yüzey kalitesine olan yüksek talepler genellikle uzun ve zorlu taşlama ve parlatma işlemlerini gerektirir. Sağlam ve güvenilir taşlama ve parlatma maddeleri olmadan, bu mümkün değildir. DuploTEC SBF, dayanıklı ve aynı zamanda kalıcı ve dayanıklı yapıştırıcı özellikleri nedeniyle kolay ve uygun maliyetli taşlama ve parlatma malzemeleri için temel oluşturur.

Örnek: Parlatma pedleri

 • Farklı tekstil tabakaları yapışkan film ile basit ve temiz bir şekilde bağlanır (akma olmaz).
 • DuploTEC SBF yapışkan filmlerinin reaktif doğası, agresif aşınma ortamına dayanabilen dayanıklı ve dirençli bir tekstil bileşiği oluşturur.
 • Cila aracının hizmet ömrü, tekstil malzemesinin özelliklerini yapıştırma ile kaybetmeden optimize edilir.
 • Sıvı yapıştırıcıya kıyasla, katman yapısının düzgün bir kalınlık dağılımı garanti edilir

Örnek: Zımpara kayışlarının birleştirmesi

 • Yapıştırılmış kompozitin hızlı bir el gücü, bir sonraki işlem adımında (paketleme) hemen daha fazla işlem yapılmasını sağlar.
 • DuploTEC SBF, çapraz bağlanan sıvı yapıştırma sistemi ile aynı kayma dayanımlarına sahiptir ve bu nedenle en yüksek yüklerde bile güvenle kullanılabilir.
 • Yüksek mukavemetli tekstil bağlantısı sağlarken bükülgenlik ve esneklik
 • Yapıştırılmış ek yeri genel sistemin en güçlü parçasıdır (yapıştırılmış alan taşıyıcı tekstilden daha yüksek kuvvetleri telafi edebilir)

Yalnızca çok katmanlı bir yapı, modern malzemeler için en farklı gereksinimleri güvenle karşılayabilir. Tekstil ürünleri "doğal olarak" en iyi koşulları sunar ve çok yönlü bir şekilde istenen gereksinimlere uyarlanabilir. DuploTEC SBF (poliüretan) ile bağlanmış bir tekstil bileşiği, farklı tekstil malzemelerinin kombinasyonuna izin verir ve spesifik karakteristiklerini korur. Ek olarak, kullanılan reaktif yapışkan film seçilerek fonksiyonlar ve özellikler ayarlanabilir ve optimize edilebilir.

Katman yapısı - Aramid

 • Yapıştırıcı sistemin optimum yapışması ve yapışma ayarı sayesinde en yüksek soyma mukavemeti
 • Kolay rulodan ruloya prosesler veya sıcak presleme ile laminasyon mümkündür
 • DuploTEC SBF (Poliüretan) yapışkan filmin düşük çapraz bağlanma sıcaklıkları orta dereceli uygulama sıcaklıklarına izin verir, ancak sıcaklığa dayanıklı katman yapılarına çapraz bağlanma reaksiyonu ile sonuçlanır
 • Yapışkan filmin tam çapraz bağlanmasından sonra bile elastik-dinamik davranış eklendi
 • Birleştirme ortağının depoda stabil ön laminasyonu mümkündür
 • Sabit yapışkan film kalınlığı, 12μm yapıştırıcı gücüne kadar tutarlı yapışkan bağlantı sağlar.
Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

O zaman bizimle iletişime geçin. Yardım etmekten memnuniyet duymak istiyoruz.