Lohmann Teknoloji Merkezi

İnovasyonlar için Sınırsız Alan

Neuwied'deki Teknoloji Merkezi, Lohmann'ın 165 yıldan uzun tarihindeki en son yeniliklerden biridir. Yaklaşık iki yıllık bir inşaatın ardından TEC Teknoloji Merkezi, 2016 sonbaharında resmi olarak açıldı. 1.200 m²'den daha fazla alana sahip olan TEC Teknoloji Merkezi, "Bonding Engineers (Yapıştırma Mühendisleri)' ne'' daha fazla yenilik için yer açtı ve yeni standartlar getirdi. Modern laboratuvarlara ve konferans salonlarına ek olarak, Tec Center dünyadaki en modern kaplama tesislerinden biri olan Yüksek Performanslı Yapışkan Sürüm Hattına (HPCL) ev sahipliği yapmaktadır.

The Bonding Arena ®- Yapıştırma Arenası

Uygulama Mühendisliği ve Ürün Tasarımı için ''İniş Yeri''

Ekim 2016'da, yeni Bonding Arena (Yapıştırma Arenası) kapılarını Neuwied sahasındaki Teknoloji Merkezinde açtı ve Lohmann, geleceğin çalışma dünyasına doğru büyük bir adım attı. 300 metrekarede, özelleştirilmiş çözümler için uygulamaların geliştirilebileceği bir çalışma ortamı yaratılmıştır. "Lohmann TEC Teknoloji Merkezi'nde Çözüm Sağlama" sloganı altında, Yapıştırma Arenası, Lohmann müşterileri ve ziyaretçileri için farkedilebilir bir değer zinciri yaratır. Yapıştırma Arenası, çeşitli gereksinimleri karşılar. Uygulama mühendisliği, iş geliştirme veya pazar ve ürün yönetimi ne olursa olsun, pazarla ilgili tüm fonksiyonlar için tamamen esnek olabilen bir çalışma alanı yaratılmıştır. Bu durumda tasarım önemli bir rol oynar. En yeni ve en modern teknoloji ile birlikte mümkün olan en yüksek açıklıkla rakipsiz bir çalışma ortamı sağlar. Bu sayede gelecekteki pazar gereksinimlerini karşılamak için ideal bir altyapı oluşturulmuştur. Ayrıca, Yapıştırma Arenası Lohmann çalışanları için olduğu kadar da ziyaretçilerimiz için de bir eğitim merkezidir.

Bonding Arena'daki yenilikler çok çeşitlidir. Örneğin, DuploTEC® SBF (Structural Bonding Film) sistemleri için birçok seçenek var. Bunlar, aynı zamanda Lohmann'ın diğer tüm yapışkan çözümleri, kelimenin tam anlamıyla somut hale getirilir, böylece hemen denenebilir, hangi çözüm müşteri için en uygun çözüm olabilir. Bu sözde iş istasyonlarında olur. Böylece, Akıllı Yapıştırma Yaklaşımı, Bonding Arena'da da kullanılır. Yeni fırsatlar, müşterilerin sunabilecekleri uzun bir hizmet serisinin doruklarına çıkacak ve onları gerçeğe dönüşen Lohmann değer zincirinin bir göstergesi olarak, Teknoloji Merkezi için ideal kılacak.

Yüksek Performanslı Yapışkan Sürüm Hattı

Yenilik: Müşterilerimiz İçin

Yüksek Performanslı Yapışkan sürüm hattı (HPCL), mümkün olan en yüksek hassasiyete net bir şekilde odaklanan, dünyanın en çok yönlü pilot kaplama sistemlerinden biridir. Yenilikçi proses teknolojisi ve sürüm teknolojisi için Lohmann platformudur.

En modern ortamda, tıp, elektronik ve otomotiv gibi gelişmekte olan pazarlar için ürünler pilot tesis ölçeğinde uygulanabilir. Bu amaçla, sistem tamamen temiz oda yeteneğine sahiptir. Bu, en hassas malzemelerin işlenmesini ve en modern ürün tasarımlarının üretilmesini mümkün kılar. Müşterilerimizle birlikte her zaman doğru sürüm çözümünü buluruz.