Yenilikler için bir gelenek

Lohmann’ın önemli icatları

Yenilik, Lohmann'da uzun bir geçmişe sahiptir. Şirket 1851 yılında kurulduğundan beri, sayısız yeni gelişmelere ve ürün tanıtımlarına şahit olmuştur. Lohmann, 1920'lerde ve 1930'larda yenilikçi alçı sargıları "Cellona" ve "Porelast" ın gelişmesiyle manşetlere girdi. Her şeyden önce, elastik "Porelast" o sırada yara bakımında devrim yarattı ve bugün hala spor hekimliğinin yara bandajlarının işlevsel temelidir.

1938'de Lohmann, çift taraflı yapışkan bantların üretimine başladı. Bu hala ana faaliyet alanıdır ve şu ana kadar Lohmann, yapıştırma çözümleriyle ilgili 1440'tan fazla patent başvurusunda bulunmuştur. 1951 yılında grafik ürünler pazarı açıldı. Lohmann, DuploFLEX® ürün yelpazesi ile ürün portföyünü, baskı endüstrisi için plaka montaj bantlarıyla genişletti. Denenmiş ve test edilmiş DuploFLEX® 5 serisi, günümüz baskı endüstrisinin ayrılmaz bir parçası oldu. Sonraki yıllarda Lohmann, ayna yapıştırma bandı DuploCOLL® 918 veya harici otomotiv bileşenleri için çift taraflı yapışkan bantlar gibi sayısız yenilikçi yapıştırma çözümü icat etti.

FlexEAR® EVOlution serisi denilen bebek bezleri için elastik yan panellerin geliştirilmesi, hijyen piyasası tarihinde bir başka dönüm noktasıydı. Lohmann’ın en son yeniliği Structural Bonding Filmler (SBF). Yapısal bağlanma sınırlarının aşılması gerektiğinde harekete geçerler. Yeni Teknoloji Merkezinin inşası Lohmann’ın sürdürülebilir ve yenilikçi bir geleceğe kendini adadığını göstermektedir. Burada, “Bonding Engineers” yarın için fikirler geliştirebilir.

Lohmann'da bilinçli bir şekilde yenilik için alan yaratıyoruz. Neuwied'deki yeni Teknoloji Merkezi bu gelişimin en son adımı.

Her gün çalışanlarımız tarafından 1.200 m²'den daha modern bir ofis ve laboratuvar alanı kullanılmaktadır. Açık ve modern konferans salonlarının yanı sıra, TEC Merkezi aynı zamanda dünyanın en modern kaplama hatlarından biri olan Yüksek Performanslı Kaplama Hattına (HPCL) ev sahipliği yapmaktadır.